Info

Obkladové panely sú modernou alternatívou k obkladovému kameňu. Všetky je možné použiť rovnako v interiéri ako exteriéri a poskytujú okrem nízkej hmotnosti ( len 5-6 kg/m2) niekoľko ďalších nezanedbateľných výhod :
- rýchlosť montáže
- ako podklad nepotrebujú pevnú stenu, ale stačí ľahká konštrukcia (podobná ako pri sadrokartón. systémoch)
- je možné ich ohýbať (panely TOTAL),
- na zadnej strane majú polyuretánovú vrstvu zlepšujúcu tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti obkladu (panely THERMO) atď.

Základnou nosnou vrstvou je laminát (sklenené vlákna), na lícovej strane sú panely potiahnuté vrstvou minerálneho prášku, ktorý imituje textúru kameňa, resp. dotvára modernejšie dizajnové štruktúry.

Panely je možné rezať bežnou uhlovou brúskou, o podklad sa kotvia skrutkami. Stopy po skrutkách ako aj spoje sa následne pretmelia a dofarbia originálnou farbou.

Videoukážka - montáž panelov THERMO

Videoukážka - montáž panelov TOTAL

Veľkoplošné panely TOTAL (dĺžka 285 cm x výška 130 cm) sú vhodné najmä na obkladanie väčších plôch, kde je výhodou relatívne veľká výmera 1 panelu (3,7 m2), príp. miernych oblúkov, kde je zase možné využiť ich pružnosť.

Panely THERMO sú panely menšieho formátu (približne 1 m2). Špeciálny "puzzle" tvar niektorých panelov uľahčuje ich montáž (najmä fázu tmelenia vertikálnych spojov) a menší formát poskytuje tiež lepšiu flexibilitu pri obkladaní malých alebo komplikovanejších plôch.

Pre tých, ktorí preferujú prírodné materiály sú tu panely NATURE - vyrobené z použitých vínnych sudov španielského vinárskeho regióny La Rioja.

info

Panel

Rez

info@recostone­.com | © 2007 recostone | system: ZenPhoto | design: Le-pavon